Najlepsze typy zakładów bukmacherskich tylko u nas!


Witam,
Chciałam zapytać jak zrobić fakturę Pro-forma w subiekt GT. Jak zmienię sobie we wzorcach wydruków na dokument o nazwie pro-forma (który sobie tam utworzyłam) to drukuje mi się proforma ale z kolejnym numerem zwykłej faktury (a dodam, że wystawiam pierwszą w tym roku pro-formę). Za każdym razem żeby wystawić proformę trzeba przechodzić do wzorców wydruku, a potem żeby wystawić zwykłą fakturę Vat trzeba wejść ponownie do wzorców wydruku i zmienić domyślny wzorzec?


we wzorcach wydrukow trzeba aktywowac wzorzec wydruku ZAMOWIENIA OD KLIENTA - faktura proforma
to nie jest faktura vat, wystawia sie jako zamowienie od klienta a drukuje jako fakture proforme, numeracja nie ma znaczenia
proforma jest propozycja transakcjiDzieki za odpowiedz.

Co sie tyczy procesora od krostiego to z tego co sie orientuje to nie wystawia on faktury VAT a mnie wlasnie jest takowa potrzebna na komputer. Dlatego pytalem o inne procki. Pytanie wiec nadal aktualne:)

A jesli chodzi o chlodzeni to czy jest jakis system WC zeby zamknac to w obudowie ? czy raczej nie uniknie sie dwoch pojemnikow (jedne obudowa z calym kompem, drugi pojemnik na ciecz:) ???
A moze poportu dobre chlodzenie powietrzem ?J.w
jedyny wymóg to możliwość wystawienia faktury vat.
Sprzęt może być za równo nowy jak i używany.
Preferowany warszawiak albo lubelak ale przesyłka też wchodzi w grę.
Kontakt pw lub mailowo koziolek10@wp.pl
proszę o wysyłanie pełnej konfiguracji
Często moi klienci wpłacają mi zaliczkę a konto wykonania usług w przyszłości, ja na podstawie wpłaty wystawiam fakturę Vat zaliczka. Zdarza się że klient chce otrzymać wcześniej dokument na którego podstawie dokonał by wpłaty zaliczki, system w którym fakturuję i prowadzę ksiegowość wfirma.pl pozwala w takiej sytuacji na wystawienie faktury pro forma. Można też w zasadzie wystawić fakturę zaliczkową, jednak przeczytałem że fakturę wystawia się dopiero po zdarzeniu gospodarczym a nie przed. Czy wystawienie za wcześnie takiej faktury rodzi jakieś skutki prawne?Zawsze wystawia się fakturę do 7 dni od daty dostawy jeżeli chodzi o firmyKoszt przyłączenia do sieci ENEA OPERATOR to: 113,23 zł/kW przy przyłączu napowietrznym i 141,82 zł/kW przy przyłączu kablowym plus VAT.
O zasadach i formalnościach poczytaj tu : Zasady przyłączanie do sieci
Trwa różnie, zależy głównie od miejsca gdzie zamierzasz się przyłączyć.
Konsekwencji ze strony ENEA nie ma żadnych, ale mogą być kłopoty z wydzierżawiającym. Może nie chcieć wystawiać ci faktur albo mieć jakieś inne "esy".Chciałem zapytać czy miał ktoś z was doczynienia z przerejestrowaniem samochodu z homologacją na ciężarowe jako osobowe?

Z tego co mi wiadomo to podobnież usunąć siatkę może tylko specjalna do tego firma która wystawia nam fakturę vat z którą musimy się znowu udać na przegląd techniczny samochodu. Po pozytywnym wyniku przeglądu samochodu udajemy się do starostwa gdzie możemy przerejestrować samochód jako osobowy.

Czy to prawda?Dokumenty nie są pomieszane. Dokumenty wystawiane na określonych magazynach do dokumenty magazynowe (WZ, PZ itd). I te dokumentu można dzielić na poszczególne magazyny. Natomiast dokumenty sprzedazy czy zakupu (faktura VAT, Paragon, Faktura Zakupu) nie są związane z magazynem. Przykładowo system pozwala wystawić jedną fakturę VAT z 10 róznych WZ-tów, gdzie kazdy może być wystawiony w innym magazynie.

Inaczej mówiąc dokumenty sprzedaży i zakupu nie mają bezpośredniego powiązania z magazynem.ja posłałem e-maila tu: uks-info@mp.mofnet.gov.pl

Urząd Kontroli Skarbowej w Krakowie
ul. Władysława Łokietka 20
30-016 Kraków
tel. 48 (0-12) 29-92-204
centrala: 48 (0-12) 29-92-100
fax : 48 (0-12) 29-92-200

" Proszę o przeprowadzenie kontroli w firmie o nazwie "firma x" prowadzonej przez niejakiego Piotra Stępienia przy ul Centralnej 32/11
31-586 KRAKÓW. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoba ta prowadzi sprzedaż poprzez serwis aukcyjny Allegro z pominięciem księgowania sprzedaży, gdyż odmawia wystawienia paragonów i faktur VAT na oferowane towary co z pewnością w ostatnich latach naraziło Skarb Państwa na spore straty. Zachodzi też podejrzenie, że osoba ta handluje nielegalnym oprogramowaniem komputerowym nawet się z tym faktem specjalnie nie kryjąc. Wręcz reklamuje ten proceder na serwisach internetowych o czym uprzejmie informuje."" /></span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>Mak napisał:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">Ale może być firma która nie jest VATowska i wtedy nie może wystawiać faktur VAT</td> </tr></table><span class="postbody">Dokładnie - ja też mam firmę nie VATowską i mogę wystawić zwykły rachunek. A potrzebuję albo zwykły rachunek albo fakturęSprzedam dwuletnią używaną kamerę Panasonic AG-HVX200E
plus:
karta P2 16GB z serii AJ-P2C0
converter 16x9inc. super fisheye EX - 0.45x + step down ring: 82:72mm
dodatkową baterię(zamiennik) 5200mAh
do zestawu dorzucę również obowiązkową lekturę dla użytkowników HVX, "The HVX Book" - Barry W. Green
cena: 9000 pln

możliwość wystawienia faktury po doliczeniu VAT'u

pytania:
arek@packshot.pl

[ Dodano: 2010-04-13, 22:58 ]" />Witaj Kutek,

Ja też ostatnio interesowałe się turbo do mojego d16z9. I również natknałem się na firmę PROJECT XS. Za tą cenę musieli zaoferować Ci soft turbo. Modyfikacja ta wg warsztatu charakteryzuje się relatywnie niskim przyrostem mocy (ok 30%) co poobno eliminuje potrzebę odprężania i wzmacniania silnika chociaż sam chętnie usłyszałbym komentarze bardziej doświadczonych. Cena jest rzeczywiście niewysoka w porównaniu do Grabowskiego który mimo wzbudzania skrajnych reakcji na forum uturbił już sporo aut czym chwali się na swojej stronie www.

Chciałbym wierzyć że chłopaki w PROJECT XS sa profesjonalistami i oddając im swój samochód mógłbym spokojnie spać. Niestety nie wiem nic o ich umiejętnościach, rzetelności i doświaczeniu. Są firma młodą i jak narazie wspominali o uturbianiu dwóch silników. Czekam na pozytywne opinie użytkowników forum.

Promotor to zdecydowanie inna półka cenowa, wielu szukajacych DUŻYCH przyrostów trafiło do Promotora i wyjechalo zadowolenych. Zastanawia mnie jedynie czy w przypadku niewysokich przyrostów (soft) relacja ceny do efektu jest korzystna (badałem u nich temat kilka tygodni temu).

Wiem że również FORTI ma turbo w swojej ofercie.

Zapraszam innych użytkowników do dyskusji na ten temat, chętnie poszerzę swoją wiedzę o uturbianiu w PL.

Dodam że oferty które otrzymałem były ofertami brutto a firmy gotowe są wystawić faktury VAT - stwarza to dodatkowe możliwości uczynienia ceny atrakcyjną." />Czy mamy możliwość nieprzyjęcia faktury VAT, jeśli się z nią nie zgadzamy i uważamy, że została niesłusznie wystawiona. Czy firma jeśli nie przyjmiemy faktury może żądać od nas zapłaty za nią? Jakl top wygląda w praktyce. Prośzę o szybką odpowiedź. Zależy mi na czasie." />Jeżeli wykonujesz to co opisałeś, to moim zdaniem mają tu zastosowanie przepisy o pracach budowlanych, czyli postępujesz tak jak napisałeś. Każdą przedpłatę i każdą wpłatę po wykonaniu masz obowiązek zafiskalizować i rozliczyć podatek VAT w danym okresie. Po wykonaniu prac wystawiasz fakturę na całość lub na część uzupełniającą, jeżeli wcześniej wystawiłeś fakturę częściową. Termin wystawienia faktury nie ma związku z powstaniem obowiązku podatkowego w VAT. Najpóźniej 30 dnia od daty przekazania domu (zakończenia prac) powstaje obowiązek podatkowy od całości (jeżeli wcześniej nie otrzymałeś żadnej wpłaty) albo od pozostałej do zapłaty kwoty i wówczas dokonujesz również fiskalizacji tej kwoty. Nie ma w tym przypadku znaczenia czy zapłata następuje do kasy czy przelewem. Obowiazki i terminy są takie same. Zmusza to do ciągłego śledzenia dokonywanych wpłat, szczególnie przelewem, ale głównie należy dbać o przyporządkowanie wpłaty do prawidłowego okresu rozliczeniowego dla VAT. Wcześniejsze odprowadzenie VAT też jest naganne, bo U.S. nie zalicza dokonanej nadpłaty w poprzednim okresie i traktuje, że w prawidłowym okresie podatek nie jest zapłacony. Można poprawić to przez złożenie korekty. U.S. twierdzi, że VAT jest rozliczany miesięcznie i nie jest możliwe zaliczanie nadpłaty z poprzedniego miesiąca. Moje stanowisko opieram na podstawie spotykanych opiniach i orzeczeniach NSA. Może Ktoś uzupełni moją opinie. Pozdrawiam." />Jestem wspólnikiem spółki cywilnej. Zakupiliśmy samochód Mercedes Benz o wartości 26.000 na umowę kupna-sprzedaży, przed przejściem na VAT. Został w całości zamortyzowany. Teraz chcemy go sprzedać. Jak rozumiem, mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (22%). Czy ważne jest, kiedy skończyła się amortyzacja? Czy musimy brać pod uwagę cenę nabycia, czy możemy wystawić fakturę na dowolną kwotę (np.6000, podczas gdy zakupiliśmy za 26000)? Jak to wygląda z puntku widzenia pkpir?
Z góry dziękuję za odpowiedź i jeśli to możliwe, poproszę o jakieś przepisy to regulujące." />Dzień dobry, prowadzę działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży używanych samochodów osobowych. Za sprzedany samochód musze wystawić fakturę VAT marża. Różnicę pomiędzy kwotą zakupu auta od osoby fizycznej a kwotą sprzedaży muszę opodatkować. Proszę o podpowiedź jak wystawić fakturę i jak ją ująć w rejestrze VAT?" />Prosimy o pilną odpowiedź na dwie kwestie, których rozstrzygnięcie jest dla nas niezwykle istotne.
1. Co oznacza i jake skutki rodzi umieszczenie na fakturze Vat następującego zapisu: „Warunki płatności: GOTÓWKA płatne w dniu dzisiejszym”. Czy tak wystawioną fakturę należy traktować jako gotówkową? Czy błędne jest twierdzenie (domniemanie), iż przyjęcie takiej faktury i przekazanie przez sprzedającego towaru kupującemu wskazuje, iż cena za ów towar została w momencie dostawy uiszczona?
2. W jaki sposób, i czy w ogóle, podmiot (sklep spożywczy) nie zobowiązany do rejestracji zdarzeń gospodarczych w formie pełnej księgowości ma (powinien lub musi) potwierdzać dokonanie zapłaty gotówkowej? Czy w przypadku faktury wystawionej z treścią jak w pkt. 1 brak adnotacji na niej np.: „brak gotówki” lub „nie pobrano gotówki” świadczy o dokonaniu za nią zapłaty?Bo kwoty netto są podstawą wszystkich rozliczeń.
Podatek VAT nie jest składową umowy leasingu. Dziś jest 22%, a jutro mogą przegłosować, że ma być 25%, albo 15%.

Tylko jak wystawia się fakturę VAT to doliczany jest podatek w wysokości takiej jak przewiduje ustawa - czyli 22%.
Jeżeli rozliczenie jest na podstawie jakiś not, to automatycznie nie ma podatku.Witam, wiem ze istnieje w sklepach cos takiego jak podatek i pozniej bierze sie np auto na firme aby zrobic amortyzacje kosztoow i mam pytanie np gdy prowadzaca osoba, sklep ma przykladowo 1000 zł możliwosc zrobienia kosztow na firme czy moze np zrobic je poprzez "wywóz śmieci z owego sklepu, kontener by znajdowal sie za sklepem aby rozni ludzie co pija alkochole niedaleko sklepu mogli tam wrzucac juz puste butelki (aby obok sklepu nie bylo smietniska) :)i naprzyklad firma ktora wywozi odpad kontener moze wystawic fakture vat na przykladowo 200 zl od wywiezenia kotnernera czy da sie zrobic cos takiego? Albo naprzyklad sa firmy ktore kosza trawniki i przykladowo czy da sie wziasc w koszt usluge wykoszenia na obkolo sklepu trawy (100 zl)Witam.
Moja matka prowadzi zakład usługowy. Nie jest 'vatowcem' placi ryczałt. Tak to się chyba nazywa. Jestem w trakcie studiów i chciałbym sobie dorobić robiąc również usługi, ale z innego zakresu. Poszerzenie zakresu działalności matki zakładu to chyba nie problem?

Za to z fakturami już chyba gorzej? Obecnie matka wystawia rachunki (faktury?) uproszczone? Czy takie coś mogę wystawiać firmą które potrzebują fakture VAT? Czy raczej będzie to je 'odstraszać'?

Co to w ogóle jest ta faktura uproszczona?